Дмитрук Олена Леонідівна

Посада: Перша віце-спікерка окупаційної Херсонської обласної думи
Рік Народження: 1972

Народилася 15 січня 1972 року.

У 2015 році балотувалася до Херсонської міської ради депутатом 7-го скликання від політичної партії «Опозиційний блок» за мажоритарним округом №44. Під час тих виборів херсонцям разом з рекламою «Опозиційного блоку» роздавали ліфтові картки від ЧАО «Херсонліфт», 97,89% акція якого належало Олені Дмитрук.

Олена Дмитрук – вдова екснардепа від Партії регіонів і депутата Херсонської облради Миколи Дмитрука, померлого у 2021 році. В російських джерелах Олену Дмитрук називають директоркою Новокаховського хлібокомбінату.

До повномасштабного російського вторгненні і окупації Херсонщини вона була власницею ЧАО «Херсонліфт», ТОВ «Зерноком агроюг», Комбінату будівельних конструкцій і Торгового дому «Янтар». Ці бізнес-активи родини Дмитруків розташовані на деокупованій частині Херсонщини.    

У червні 2023 року стало відомо про те, що Олена Дмитрук братиме участь в так званому попередньому голосуванні, влаштованому партією «Єдина Росія».

За результатами цього голосування Олена Дмитрук стала лідеркою, набравши 4152 голоси. Її висунули кандидаткою від «Єдиної Росії».

У вересні 2023 року за результатами проведених на окупованій частині Херсонської області російських псевдовиборів Олена Дмитрук стала депутаткою створеної російськими окупантами Херсонської обласної думи.

У 2023 році, 20 вересня, на першому засіданні окупаційної Херсонської обласної думи Олену Дмитрук обрали першою віце-спікеркою.

За даними російських реєстрів, Олена Дмитрук є керівником трьох організацій: ТОВ «Новокаховський хлібозавод» (вона – ще й засновник), Херсонська облспоживспілка, Торгівельно-заготовчий споживчий кооператив «Новокаховський».

Національна поліція України повідомила Олені Дмитрук в підозрі в державній зраді, скоєній в умові воєнного часу.

 

27
Можливі звʼязки
Можливі звʼязки не знайдено