Філіпчук Павло Ігорович

Посада: Ексдепутат Херсонської обласної ради. Зрадник
Рік Народження: 1983

Народився у Золочеві на Львівщині у 1983 році. 

У 2000 році закінчив загальноосвітню школу № 1 міста Каховки. 

Протягом 2000—2005 років навчався у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» за спеціальністю облік і аудит. 

Трудову діяльність розпочав 2005 року приватним підприємцем. Паралельно з тим до 2007 року працював страховим консультантом ТОВ «Євролайф Україна ЛТД».

2010 року був обраний депутатом Каховської міської ради від Партії регіонів. На той момент Філіпчук очолював будівельну компанію ТОВ «Лекс-Буд» і звинувачувався місцевими ЗМІ у лобіюванні своїх родичів на посади у комунальних підприємствах міста.

2015 року Філіпчука було обрано до Херсонської обласної ради від партії «Опозиційний блок». Входив у команду голови Херсонської облради Владислава Мангера. Багато років Філіпчук був креатурою громадянина Швеції Карла Стурена. 

У цьому ж році Філіпчук вирішив подарувати меру Каховки Андрію Дяченку ковбасу, консерви та горілку, натякаючи на підкуп виборців.

Сергій Хлань, який є політичним партнером Андрія Дяченка і сидів поруч із ним на сесії, жарт не оцінив і вирішив цією ковбасою вдарити Павла, але не дістав.

2019 року балотувався до Верховної Ради України від партії «Опозиційна платформа — За життя». На момент балотування обіймав посаду голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів виконавчого апарату Херсонської обласної ради. Рух «Чесно» зафіксував у діях Філіпчука 9 корупційних правопорушень.

2020 року балотувався на посаду міського голови Каховки, однак зайняв лише третє місце, набравши 16.4 % голосів.

У 2020 році в інтернеті з’явилося відео, на якому Філіпчук, нібито був під дією наркотиків та виконував складні трюки. 

Під час вторгнення Росії до України 2022 року став на бік окупантів та закликав населення Каховки змиритися з окупацією. 

6 березня Офіс Генерального прокурора розпочав проти Філіпчука кримінальне провадження за фактом вчинення державної зради та дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації.

1 квітня 2022 року Філіпчук був призначений керівником окупаційної адміністрації Каховки. 

Знаходиться під санкціями Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії та України.

У вересні 2023 року був “обраний” депутатом “Єдиної Росії” на фейкових виборах до місцевих “органів влади” на окупованій Херсонщині.

У жовтні 2023 року Філіпчука призначили “головою Каховської громади”.

28
Можливі звʼязки