Колихаєв Ігор Вікторович

Посада: Херсонський міський голова
Рік Народження: 1971

Колихаєв Ігор Вікторович – український політик, підприємець, народний депутат України IX скликання (партія «За майбутнє»), голова Федерації футболу Криму, засновник благодійного фонду свого імені. Мер Херсона з листопада 2020 року.

Народився 8 травня 1971року в Херсоні. Освіта: Військово-морський інститут радіоелектроніки в Ленінграді.

Повернувся в Херсон у 1995 році і розпочав підприємницьку діяльність:

  • листопад 1995 — лютий 1998 — директор ВПКФ «Продторг-сервіс»
  • січень 1999 — липень 2000 — комерційний директор ЧП «Віка і К»
  • з липня 2000 — директор ТОВ «Торговий дім «Продексім»
  • з серпня 2013 — директор ТОВ «Українська продовольча корпорація».

Основний бізнес-актив Колихаєва – ТОВ «Торговий дім Продексім» – низка агропідприємств, розташованих в Бериславському, Горностаївському, Каховському, Нововоронцовському, та Чаплинському районах Херсонської області.

У 2006 роца спільно з Юрієм Бокало створив футзальний клуб «Продексім», який брав участь в турнірах на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

У жовтні 2015 року обраний депутатом Херсонської обласної ради від БПП «Солідарність».

У 2019 році 21 липня обраний до Верховної Ради України як безпартійний по 184 мажоритарному виборчому округу (Нова Каховка та населені пункти Новокаховської міської ради, Бериславський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Високопільський, Горностаївський та Нововоронцовський райони Херсонської області).

За даними моніторингів громадських організацій, часто фігурував у списках ТОП-прогульників засідань Херсонської облради і парламенту.

У 2020 року 15 листопада у другому турі місцевих виборів обраний Херсонським міським головою. Балотувався від власної партії «Нам тут жити!».

Ігор Колихаєв – фігурант кількох резонансних скандальних історій.

У квітні 2021 року він водному з інтерв’ю запропонував подавати воду Північно-Кримським каналом до окупованого Росією Криму, назвавши це «економічними відносинами».

Понад ста гектарів з сільськогосподарської землі, яку Колихаєв має у власності, отримані ним у спадок від мешканців Херсонщини. В ЗМІ писали, що це – фактично скупка землі за «сірою» схемою за ціною, значно нижчою за ринкову.

На посаді Херсонського міського голови хотів запровадити неофіційний податок з підприємців у вигляді внесків до підконтрольних «благодійних фондів».

Також Ігор Колихаєв заявив, що Акт відновлення Української держави 30 червня 1941 року в Львові, «було проголошено українськими націоналістами, очоленими Степаном Бандерою в день народження армії Гітлера у Львові», і що «Наступного дня почалися масові вбивства. Цей уряд Бандери почав погроми і вбивства євреїв у Львові».

Під час російської окупації Херсона Ігор Колихаєв продовжував виконувати обов’язки міського голови в той час, коли чимало його колег з інших міст області викрадалися окупантами, були змушені залишити область через небезпеку для життя. Деякі посадовці, зокрема, міський голова Голої Пристані Олександр Бабіч, і досі перебувають в окупантському полоні.

При цьому Колихаєв казав, що не співпрацює з окупантами.

Вранці 28 червня 2022 року радниця мера Херсону Галина Ляшевська повідомила про викрадення Колихаєва російськими окупантами. Достовірних відомостей про його долю до сьогодні немає.

Колихаєв має двох дітей – сина Святослава та донька Анастасію.

Нагороди: медаль «За заслуги» Федерації футболу України (2017), Орден «За мужність» III ступеня (6 березня 2022).

593
Можливі звʼязки