Ковальов Юрій Іванович

Ковальов Юрій Іванович

Посада: Депутат Херсонської облради
Рік Народження: 1979

Народився у 1979 році

Юрій Ковальов – рідний брат уже ліквідованого нардепа від “Слуги Народу” Олексія, який перейшов на бік росіян.

У 2002 році почав працювати в мікарні ім. Лучанського лікарем-ординатором.

У 2004 перейшов на роботу до Служби безпеки України.

У 2009 році звільнений в запас.

У 2013 році очолив ТОВ Ювент

З 2016 року є директором державної установи “Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб”. Завод займається вирощуванням молоді риб для зариблення природних водойм пониззя Дніпра і Дніпровсько-Бузького лиману. Засновник установи – Держагенство меліорації та рибного господарства.

У 2017 році притягувався до відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Неодноразово порушував ПДР.

У 2020 році обраний депутатом Херсонської обласної ради від партії “Слуга народу”.

Тоді ж притягувався до відповідальності за вчинення домашнього насильства.

У грудні 2020 року, вже після обрання депутатом, влаштував “свято” для мешканців кількох сіл свого округу на Херсонщині. Місцеві мешканці отримували у брендованих пакетах із прізвищем нардепа велику живу рибу.

Сім’я Ковальових загалом володіє 26 компаніями. Дохід компаній, пов’язаних із родиною Ковальових, станом на червень 2022 року, становив щонайменше 271 млн грн. Юрій Ковальов володіє кількома підприємствами в Херсонській та Миколаївській області.

«Спеціалізується» на прісноводному рибництві та має досвід у цій сфері як у ролі чиновника, так і підприємця чи благодійника. В цілому до його «орбіти» належать 5 компаній.

У січні 2022 року брати Ковальови придбали державний соляний завод в селі Геройському Голопристанського району. Єдиний майновий комплексу ДП «Геройське дослiдно -промислове пiдприємство» був проданий з аукціону за 44 млн гривень.

Підозру у колабораціонізмі поки не отримав.

Станом на липень 2022 року Юрій Ковальов продовжив очолювати Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб» у тимчасово окупованій Голій Пристані.

В жовтні отримував нагороду вбитого брата з рук Сальда та Кірієнка.

333
Можливі звʼязки