Пономарьов Олександр Петрович

Посада: Депутат фейкової Херсонської обласної думи
Рік Народження: 1957

Народився 1 січня 1957 року на Алтайському краї в РФ.

У 1980-х роках працював секретарем у Новокаховського міськкому комсомолу.

Потім працював у парткомі приладобудівного заводу «Сокіл» у Новій Каховці.

Наприкінці 1990-х – початку 2000-х став директором заводу, проте тоді підприємство перебувало в стадії банкрутства та на межі закриття.

У 2000-му році балотувався на посаду мера Нової Каховки, але програв Олександру Лук`яненку.

Судився з редакцією новокаховської газети “Ділові новини”, яка надрукувала критичний матеріал про діяльність Пономарьова. Він подав позов на 1 мільйон гривень, але Господарський суд Херсонської області відхилив його.

Пізніше Пономарьов став директором бази відпочинку в селі Стрілкове в Генічеському районі, яку продав приватній структурі по заниженій ціні.

Двічі обирався сільським головою Стрілкового.

Пономарьов також відомий через гучний скандал. Зокрема, у 2014 році він намагався віддати російським загарбникам, які окупували Крим, частину територій Стрілкового.

За день до «референдуму» про статус півострова – 15 березня 2014 року у північній частині села висадився російський десант. У відповідь неподалік українські війська встановили блокпост.

18 березня Олександр Пономарьов, який на той час був сільським головою, екстрено скликав позачергову сесію, на якій запропонував депутатам пересунути український блокпост майже на три кілометри ближче до села. Фактично це дозволяло російським військовим зайняти додаткову площу Стрілкового. Усі депутати, за винятком одного, підтримали це рішення.

Через деякий час районне управління Служби безпеки України порушило проти Пономарьова кримінальне провадження за статтею «Службова недбалість», а депутати сільської ради на виїзній сесії в Генічеську в присутності близько 100 представників громадськості одноголосно скасували своє рішення.

У грудні 2014 року російські військові залишили територію села та перебралися за адмінмежу із захопленим Кримом.

Також Пономарьов неодноразово проводив махінації із земельними ділянками на кордоні між Херсонщиною та Кримом.

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України та окупації Херсонської області Пономарьов добровільно пішов на співпрацю з ворогом та у серпні 2022 року російські окупанти призначили його на посаду «очільника громадської ради Генічеського району».

Колаборант брав активну участь у проведенні псевдореферендуму про приєднання Херсонської області до РФ.

Пізніше отримав від окупантів посаду «першого секретаря Генічеського відділення КПРФ»

У вересні 2023 року був «обраний» депутатом фейкової Херсонської обласної думи від «Комуністичної партії Російської Федерації».

21
Можливі звʼязки
Можливі звʼязки не знайдено