Больбот Дмитро Олександрович

Посада: Ексдепутат Херсонської міської ради
Рік Народження: 1964

Народився у Херсоні в родині службовців 1964 році. 

1979 року вступив до судномеханічного технікуму ім. Адмірала Ф.Ф. Ушакова. Після закінчення технікуму працював на суднобудівному заводі м. Херсон.

З 1983 по 1985 рік проходив службу в лавах Радянської Армії.

З 1985 по 1990 – студент індустріального інституту, спеціальність «інженер – машинобудівник».

З 1990 працював начальником виробничого відділу обласного спортивного об’єднання «Патріот».

З 1991 до 1994 року – депутат Херсонської міської ради.

У 1992 році обійняв посаду виконавчого директора Херсонського міського спортивного клубу «Кіокушин карате». 

З 1998 по 2002, з 2002 по 2006, з 2006 по 2010, з 2010 по 2015 роки був депутатом Херсонської міської Ради від Партії регіонів.

З іменем Дмитра Больбота пов’язаний ряд компаній, де він є як безпосередньо керівником, так і учасником. Це – “Інвестиційна будівельна компанія “Берег” (керівник), розважальний комплекс “Шумен” (керівник), “Кіномир”, “Конка”, фірма “Івушка” (учасник), “Комунальний ринок” (підписант), “Лік”, “Нерпіс”, “ВІП”, “Гармонія ЛТД” (учасник).

Має ФОП, вид діяльності якого – “Інші види рекреаційної діяльності”.

У 2014 році, зі слів представників громадськості, стало відомо, що Больбот разом ще з трьома депутатами Херсонської міської ради “займалися наймом та підвозом бойовиків до Києва, оплачували їхні послуги, намагалися з їхньою допомогою здійснити конституційний переворот. Крім цього, вони мали намір сьогодні за допомогою бойовиків здійснити держпереворот на сесії міськради”.

У 2015 році, під час голосування депутатів Херсонської міської ради за признання Росії агресором, був у числі тих, хто не проголосував. Прокоментував це таким чином, що у нього “не спрацювала кнопка”.

У 2015 році став депутатом Херсонської міської ради від партії Наш край. До партії у переважній більшості входили колишні “регіонали”. 

У серпні 2018 року Больбот подав в суд на Нацагентство з питань запобігання корупції. Причиною послужила перевірка спеціалістами НАЗК декларації чиновника за 2016 рік, в якій він не вказав свою неповнолітню дочку, батьківський будинок, в якому прописаний та живе, корпоративні права на низку підприємств, а також дохід на суму близько 100 тисяч гривень.

Також Больбот потрапив до списку найбільших боржників Херсонської міської ради, в якому зайняв перше місце. З’ясувалося, що він заборгував комусь аж 76 мільйонів гривень.

Крім того, в документі не були відображені доходи його дружини, якій було виплачено понад 10 тисяч гривень в якості соціальної допомоги та майже 16 тисяч – в якості страховки.

Сам же депутат мало того, що не погодився зі звинуваченнями у приховуванні доходів та майна, але й вимагав суд визнати рішення НАЗК недійсним.

З 2019 року був довіреною особою народного депутата Михайла Опанащенка. 

У 2020 році балотувався від Блоку Сальдо, але не пройшов. 

Дмитро Больбот був фактичним власником так званих Комунальних ринків, ринку біля залізничного вокзалу та ряду торгівельних обʼєктів. 

У червні 2022 року з’явилася інформація, що Дмитро Больбот “просунув” свою людину на посаду окупаційного керівника центрального ринку у Херсоні. Сам Больбот інформацію заперечував

За наявною інформацією, Больбот у команді Сальдо відповідав за ринки та бізнес. 

У травні 2023 року стало відомо, що Больбот взяв участь у праймеріз партії “Єдина Росія” на виборах до окупаційних законодавчих зборів частини тимчасово окупованої Херсонщини.

Внесений до “Миротворця” по причині “добровільної співпраці з державою-агресором”. Підозри про державну зраду не має.146
Можливі звʼязки