Підперигора Роман Степанович

Посада: Депутат Херсонської міської ради
Рік Народження: 1967

Народився у селі Вербівці, Теребовлянського району, Тернопільської області.

З 1984 по 1991 роки навчався у СПТУ-28 Тернопільської області та  у Тернопільському інституті народного господарства.

З 1991 по 2002 роки працбвав бухгалтером, головним бухгалтером БМУ „Промбуд-16” АПБФ „Херсонбуд”, які належали Володимиру Сальдо.

Після обрання Сальда мером Херсону перейшов працювати у Херсонську міську раду.

Працював заступником начальника фінансового управління, начальником бюджетного відділу, начальник фінансового управління.

Залишився на цій посаді у 2014 році, після обрання мером Володимира Миколаєнка та у 2022 році, після приходу Ігоря Колихаєва.

До липня 2022 року був директором Департаменту фінансів Херсонської міської ради. Звільнений за власним бажанням.

У липні 2022 року в.о. мера Херсона Галина Лугова звинуватиля Підперигору, що той підіграє росіянам.

Депутат Херсонської міської ради, обраний у 2020 році від партії «Блок Володимира Сальдо». Член постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, житлової політики, енергозбереження та благоустрою

Агітаційна листівка 2022 року
У 2010 році обраний депутатом міської ради від “Партії регіонів”.

У 2015 році переобраний від партії “Наш край”.

Кримінальна справа

Романа Підперигору затримали 26 вересня 2017 року під час передачі хабаря керівництву регіонального Управління захисту економіки Департаменту Національної поліції.

За даними правоохоронців, пан Підперигора домовлявся з тодішнім начальником УЗЕ Артемом Антощуком про «взаємодію» – обіцяв щомісяця сплачувати по 1000 доларів лише за те, щоб фахівці служби «не чіпали» підприємців та колег, з якими у Романа Степановича спільні фінансові інтереси.

Начальника Департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради звинуватили за ч. 3 ст. 369 Кримінального Кодексу України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище).

Санкція статті передбачає від 4 до 8 років реального позбавлення волі (без можливості звільнення від відбування покарання з випробуванням, оскільки злочин є корупційним).

Матеріали кримінального провадження передано на розгляд суду ще три роки тому.  Але з лютого 2018 року по 25 червня 2020 року справа «бовталася» у судді Наталії Стамбули на етапі підготовчого засідання. Тобто понад два роки пані Стамбула не могла вирішити: чи повернути обвинувальний акт прокурору для усунення недоліків, чи призначати судовий розгляд та розпочати слухання.

Засідання відкладалося під різними приводами. Найчастіше – через відсутність якогось з адвокатів звинуваченого. Адже директор Департаменту фінансів уклав угоду про захист своїх прав одночасно з чотирма “стряпчими”. Тож то один, а то й одразу два його правники з поважних причин не мали змоги відвідати процес. Хтось хворів по черзі, хтось у відрядження їздив, або був залучений на іншому судовому засіданні. А пан Підперигора наполягав, що без присутності всіх адвокатів його право на захист може бути порушено.

У червні 2020 року Вища рада правосуддя звільнила Наталію Стамбулу з посади судді Херсонського міського суду Херсонської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Станом на 24 лютого справа перебувала у суді.

 Контактний номер телефона: 0506410490
 Електронна адреса[email protected]
 Помічники-консультанти: САВІНА Ніна Нориманівна, ШЕЛЕСТЕНКО Олена Володимирівна, КАРПЕНКО Лілія Миколаївна

237
Можливі звʼязки