Збаровський Петро Миколайович

Посада: Окупаційний міністр сільського господарства
Рік Народження: 1964

Народився 23 травня 1964 року в Хмельницькій області.

У 2003 році призначений головою Новотроїцької районної державної адміністрації.

У 2006 році балотувався до Верховної Ради України від Опозиційного блоку “Не так!”. На той час був членом партії СДПУ (о).

У 2010 році був обраний депутатом Новотроїцької селищної ради від Партії Регіонів. На той час обіймав посаду голови Новотроїцької районної державної адміністрації.

У 2014 році балотувався до Верховної Ради України від партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”.

У 2015 році балотувався до Новотроїцької селищної ради, обрано.

У 2020 році був обраний головою Новотроїцької селищної ради. На той час працював керівником ТОВ “Віндкрафт Таврія”. Допомагав обратися йому Карл Стурен.

У 2022 році після початку повномасшатбного вторгнення Збаровський в інтерв’ю зазначив, що продовжував виконувати свої обов’язки голови в межах українського законодавства.

Того ж року Збаровський добровільно перейшов на бік ворога. Він зайняв так звану посаду “голови військово-цивільної адміністрації Нижньосірогозького району” (Херсонська область). Збаровський давав інтерв’ю російському телеканалу “Таврія”, де зазначав, що “росія звільнила селище Нижні Сірогози за одну добу”.

Він схиляв до співпраці з рф інших осіб та обіцяв за це “посади” в окупаційній адміністрації. За версією слідства, погрожував фізичним насильством одній з посадовиць та вимагав надати ключі від очолюваної нею установи. Асоціація міст України зазначала, що Збаровський разом із п’ятьма головами інших громад Херсонщини перебував у полоні російських військових.

У 2023 році Херсонська обласна прокуратура оголосила Петру Збаровському підозру в колабораційний діяльності. Він переховувася від слідства. Справа щодо колабораційної діяльності Петра Збаровського скерована до суду.

Того ж року Збаровського призначили на посаду “міністра сільського господарства Херсонської області”.

51
Можливі звʼязки